Historie společnosti Ypsotec AG

Historie společnosti Ypsotec AG

V roce 1916 byla založena tehdejší společnost Décolletage AG mimo území Grenchenu, na stejném místě, kde má dnes své sídlo společnost Ypsotec AG.

V roce 1994 koupil Willy Michel jménem společnosti Disetronic společnost Décolletage AG od společnosti Suunto. Společnost Disetronic byla činná v obchodování s autoinjektory a zaujímala obzvláště přední postavení v oblasti inzulinových pump.

V roce 2003 společnost Disetronic prodala obchod s pumpami koncernu Roche. Obchod s injekčními pery zůstal i nadále pod kontrolou zakladatele Willyho Michela a byl nově realizován ve společnosti s obchodním názvem Ypsomed. Název Décolletage AG se změnil na Ypsotec AG.

Mezi roky 2003 a 2007 byla montáž per velice důležitou aktivitou společnosti Ypsotec AG předtím, než byla tato obchodní oblast transferována ke společnosti Ypsomed AG. Se společností Ypsomed jako zákazníkem se společnost Ypsotec AG velmi rychle etablovala v oblasti zdravotnické techniky a mohla vysoké požadavky v tomto průmyslovém odvětví stanovit jako standard.

Společnost Ypsomed AG měla v minulosti podíl na obratu společnosti Ypsotec AG ve výši přibližně 60 %, dnes je to již jen 10 %. Třetinu všech obchodních aktivit je dnes možné přiřadit ke zdravotnické technice, dvě třetiny k průmyslovým aplikacím, obzvláště automatizaci.

Společnost Ypsotec AG má dlouhou tradici v podélném soustružení. Během posledních 10 let se podnik úspěšně dále vyvíjel v oblastech soustružení krátkých kusů, frézování, laserového gravitování, laserového svařování a o montáže.

Společnost Ypsotec AG má od roku 2001 certifikát ISO 9001 a od roku 2002 certifikát ISO 13485.